eTwinning

Sel sügisel alustasid  eesti ja soome õpetajad  koolidevahelist koostööprojekti “Creating cultural bridges through collaborative learning”eTwinningu platvormi vahendusel. Alljärgnevalt kajastuvad jooksvalt projektis toimunud tähtsamad etapid. 

 • Algus

  Soome klassiõpetaja, Kati Mäemurd, oli väga huvitatud sõprussidemete loomisest eesti kooliga ja tegi oktoobris 2019 ettepanepaku Järveküla kooli muusikaõpetajale Pille Pedakule teha koostööd kahe kooli vahel. Ettepanekust innustatult otsustati teha Soome-Eesti koolidevahelist koostööd läbi eTwinningu platvormi. Kaasatud projektiliikmeteks said Järveküla Kooli klassiõpetaja Saskia Tärk, arendusjuht Siret Dreyersdorff ja haridustehnoloog Tiina Treibold. Sõprusklassideks on Soome Vantaa Viertolan Koulu 1.a ja Eesti Järveküla Kooli 2.a klass

  • Soome õpetaja külaskäik

Meie kooli 2.a klassiõpetuse- ja muusikatundi külastas täna, 6. 12.19,  Vantaa Viertolan Koulu klassiõpetaja Kati Mäemurd. Kinnitati koostöö planeerimist eTwinningu kaudu, mis on Euroopa koolide virtuaalne kogukond omavahel suhtlemiseks. Tulevikus on plaanis ka kohtuda, tutvuda vastastikku keele ja kultuuriga.  Õpetaja Kati Mäemurd andis pidulikult üle 2.a klassile soome õpilaste poolt koostöös tehtud jõulukaardi. 

 • Soome õpilased tegid kaardi

   

  Detsembris, 2019, kinkisid Soome Viertolan Koulu 1.a klassi õpilased Järveküla kooli 2.a klassile isetehtud jõulukaardi. Kaardil olid kõikide õpilaste nimed ja head jõulusoovid. 

 • Projekti ideekavandi loomine koostöös Detsembris, 2019, toimus Järveküla Koolis projektis osalevate õpetajate ja soome kooli õpetaja Kati Mäemurd´i  vahel ideekavandi koostamine.

 • Õpetajate koostöö loomine ja registreerumine eTwinningus. eTwinningus on registreerunud projektiks Kati, Pille, Siret, Saskia, Tiina. 

 • Projekti kirjutamise täpsustamine, tõlkimine

  19.12.19 oli projekt täpsustatud ja tõlgitud nelja keelde (eesti, soome, inglise, saksa). Tõlkimisel olid abiks Järveküla kooli inglise keele õpetaja Rene Õunapuu, saksa keele õpetaja Eve Teder ja soome õpetaja Kati Mäemurd. Projekt sai loodud ja esitatud 20.12.19. eTwinningu platvormil. 

 • Eesti õpilased tegid kaardi soome õpilastele.

 

 

 

Detsembris, 2019, valmistasid Järveküla Kooli 2 a klassi õpilased soome sõprusklassile vastukaardi koos soome- ja QR koodi alla peidetud eestikeelse jõulukaardi. 

2.a klassiõpetaja Saskia Tärk:

“Soome kooli õpetaja Kati tõi 2.A klassi lastele oma külastuskäigul kingituseks enda klassi laste valmistatud kaardi ning Soome lipu. Loomulikult soovisid 2.A klassi õpilased oma uusi sõpru jõulude puhul vastu tervitada ning ka neid üllatada. Pikapäevarühma ajal valmis ühistööna kaart põhjapõtradega. Õpilased mõtlesid õpetaja abiga välja, mida kaardi sisse kirjutada ning seejärel tõlgiti tekst Google Translate keskkonna abil soome keelde. Et sama teksti oleks meie uutel sõpradel võimalik lugeda ka eesti keeles, siis sai kaardile lisatud QR-kood, mis juhatab tõlkeni. Loodame, et kaardist on palju rõõmu nii õpetaja Katil kui ka tema õpilastel!”

Rubriigid: eTwinning, Tegemised, sildid: , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga